O Krynicy:

Krynica Zdrój – Perła Polskich Uzdrowisk.

To najsłynniejsze polskie uzdrowisko położone w malowniczej dolinie rzeki Kryniczanki. Bliskość gór Beskidu Sadeckiego i Niskiego sprawia, że jest to doskonałe miejsce wypadowe dla turystów kultywujących tradycyjne uprawianie turystyki.

Liczne wyciągi narciarskie zapraszają także miłośników narciarstwa alpejskiego i klasycznego. W krynickim powietrzu wyczuwa się fitoncydy – olejki eteryczne mające działanie uodporniające i bakteriobójcze. Skład powietrza, wolnego od zanieczyszczeń, wykazuje zmniejszoną zawartość jodu i zwiększoną ozonu, co jest istotne przy leczeniu niektórych chorób.

Przyciąga malowniczą architekturą alpejską licznych budynków mieszkalnych, hoteli i sanatoriów, unikatową zabudową Deptaku stanowiącego centrum uzdrowiska ze słynną Pijalnią leczniczych wód mineralnych i muszla koncertową, Starym i Nowym Domem Zdrojowym, zabytkowymi cerkwiami i kościółkami Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej, jedną z najstarszych kolejek linowych na Gorę Parkową i drugą – najmłodszą Kolejką Gondolową na Jaworzynę Krynicką.

Krynica - jest również ulubionym miejscem, spotkań melomanów na corocznym Festiwalu im. Jana Kiepury, Festiwalu Gitarowym , Piosenki Turystycznej i Muzyki Chrześcijańskiej oraz sympatyków twórczości Nikifora, słynnego malarza prymitywisty.

Organizatorzy Forum Gospodarczego Polska – Wschód stworzyli tutaj miejsce debat dla polityków i biznesmenów – czyniąc z Krynicy Polskie Davos.

Warto tu przyjechać!zdj. krynica-zdroj.pl

Jest to miejscowość nie tylko uzdrowiskowa, ale także wypoczynkowa. Krynica to doskonały ośrodek narciarski. Znajduje się tu wiele wyciągów narciarskich, najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa oraz mnóstwo wypożyczalni sprzętu narciarskiego.
Amatorzy białego szaleństwa mogą skorzystać z wielu wytyczonych tras narciarskich.
Okres utrzymywania się pokrywy śnieżnej wynosi ok. 5 miesięcy. Natomiast amatorzy wycieczek rowerowych mogą jeździć odpowiednio dostosowanymi do tego celu trasami i podziwiać malowniczy krajobraz miasta i jego okolic. Również miłośnicy pieszych wędrówek, mają oddane do dyspozycji szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności.

Menu
Zapraszamy!

Warto tu przyjechać !!!